Časté dotazy

Otázka:

Michal Procházka
Dobry den, potreboval bych rost do krbu. šířka 550 a délka 400.

Tak velký rošt se běžně nevyrábí a z praktického hlediska ho ani nedoporučujeme z jednoho kusu.Jedině vyskládat z více dílů.

Co mi tedy doporucujete?
Udelat v krbu nejakou konstrukci a do ni vlozit treba 2 rošty?
Prakticke hledisko pro mensi rost je jaké? Aby se rosty lepe cistily,myly?
Doporučujeme zhotovit si v ohništi z úhelníků obvodový rám,(nebo ze šamotových cihel vyzdít obvodovou římsu) ,do kterého volně rošty vložíte.
Výhoda řešení z více roštů je v tom,že nedochází k deformaci celého roštu velkého rozměru tepelným namáháním.
V případě propálení nebo prasknutí jednotlivých žeber je jednodušší vyměnit jen poškozený díl.Nehledě k tomu,že menší rošty ,zvláště ty typizované jsou mnohem dostupnější a levnější,než ty nadrozměrné.
A další nespornou předností je jednodušší manipulace s rošty v případě ,že nemáte spad popela řešen do popelníku a ohniště čistíte klasicky vyhrábnutím zpod roštu.
Na našich web.stránkách máme jednoduchý přehled rozměrů typizovaných roštů,kde si můžete vybrat a podle toho si udělat rám nebo tu opěrnou římsu.Počítejte s tolerancí + 5mm z důvodu rozpínavosti materiálu účinkem tepla.

Otázka:

Libor Mašek:
Budu si stavět zahradní gril.Chtěl bych použít popelník 42,5x18x11 cm a litinová
dvířka Kerpen.Je tato kombinace vhodná,popřípadě můžete mi doporučit jiné díly?

Odpověď:

Pokud chcete použít dvířka Kerpen jako popelníková a vytahovat přes ně zvolený popelník,tak to nebude možné,protože popelník má větší rozměr na šířku než je světlost otvoru ve dvířkách.Tudíž dvířky neprojde.Musel byste použít popelník,který je užší 30x17x9 cm, ale je bohužel také o něco kratší.

Otázka:

Libor Palán:
Dá se při propálení výměníku sehnat náhradní nebo se musí koupit celá kamna.Jedná se o sporák KVS Moravia 9100 s výměníkem.

Odpověď:

Náhradní výměník se samozřejmě dá koupit.Před případnou výměnou je nutné zkontrolovat,zda nejsou poškozené i šamotové desky kolem výměníku.


Otázka

Dobry den, posielate tovar aj na Slovensko??

Odpověď

Zasílání zboží na Slovensko

Zboží na Slovensko zasíláme jak na základě telefonických objednávek,tak objednávek z našeho e-shopu.Uvedené ceny za zboží jsou platné,ceny dopravy však platí pouze pro ČR.Z důvodu jednoduchosti a ušetření poplatků za doběrečné a kurzovní převody navrhujeme našim slovenským zákazníkům následující postup. Cenu za zboží a poštovné za obyčejný balík přepočítáme na eura,sdělíme zákazníkovi.Ten uhradí tuto částku normálním bankovním převodem na náš eurový účet u slovenské pobočky Fio banky a my obratem zašleme požadované zboží na adresu zákazníka poštou.Platbu máme možnost kontrolovat průběžně přes internet,takže se odeslání nezdržuje a doklad o zaplacení je přiložen ke zboží v balíku.Pokud požadovaný díl není skladem je zákazník vyrozuměn.

Otázka

Dobrý den, měl bych dotaz jestli je možné u Vás objednat náhradní dvířka na kuchyňský sporák FIKO 3U80P - F1346P na tuhá paliva. Došlo k propálení litinové vložky na dvířkách u ohniště.

Odpověď

Dobrý den, kvůli propálené litinové ochranné vložce nemusíte vyměňovat celá přikládací dvířka, což by bylo komplikované. Můžeme Vám zaslat na dobírku samotnou vložku, kterou si po odšroubování středové matice snadno svépomocí vyměníte.

LIDO krby


Otázka

Dobrý den, máme doma starší sporák, výrobek z Fiľakova, se kterým jsme velmi spokojeni a rádi bychom ho udrželi v provozu. Proto potřebujeme kompletně opravit ohniště a také obě ocelové plotny už nejsou nejlepší. Poradíte co s tím?

Odpověď

Podle uvedeného výrobce a počtu ploten máte pravděpodobně sporák FIKO 3U80. Pro rekonstrukci budete potřebovat šamotové tvarovky, rošt, případně litinový rám ve kterém je rošt uložený, nové plotny a případně další části. Všechny tyto díly máme běžně k dispozici a můžeme je zaslat i na dobírku.

LIDO krby


Otázka

Mám malou chatku a hledám nějaká vhodná kamínka na vytápění. Rád bych využíval jak dřevo, tak uhlí. Také by mi vyhovovalo, kdybych nemusel až tak často přikládat.

Odpověď

Pokud se jedná opravdu o malou chatku,pak bychom doporučili kamínka FILEX, ve kterých se dá topit dřevem, uhlím i briketami. Vyrábí se v několika variantách, se kterými se můžete seznámit na našich stránkách. Můžete do nich přiložit i větší množství paliva a použít je vlastně jako tzv. stáložárky. Základní provedení je běžně na skladě, ostatní zajistíme ve velmi krátkém čase.

LIDO krby

Otázka

Dobrý den, měla bych zájem o menší kamna na dřevo, u kterých je k dispozici horní varná plotýnka. Doporučíte mi vhodný typ?

Odpověď

Dobrý den, z našeho sortimentu Vám doporučujeme kvalitní krbová kamna Micron od českého výrobce Neria. Hladkou horní plotnou, provedením a svým výkonem jsou velmi vhodná na chaty, chalupy a všude tam, kde je potřeba i občasného ohřevu vody, čaje apod. Více detailů naleznete s sekci krbových kamen.

LIDO krby